Акција
-27%
Xiaomi Redmi Note 5A
5.490 MKD7.490 MKD
5.490 MKD7.490 MKD
-48%
Маска за iPhone X
619 MKD1.199 MKD
619 MKD1.199 MKD
-51%
Маска за Samsung Galaxy S8
319 MKD649 MKD
319 MKD649 MKD
-48%
Маска за Samsung Galaxy Note 8
619 MKD1.199 MKD
619 MKD1.199 MKD
-30%
Alcatel Pop C1
690 MKD990 MKD
690 MKD990 MKD
-51%
Маска за Samsung Galaxy S8+
319 MKD649 MKD
319 MKD649 MKD
-35%
Meizu Pro 7
12.990 MKD19.900 MKD
12.990 MKD19.900 MKD
-23%
Xiaomi Redmi 4A
4.990 MKD6.490 MKD
4.990 MKD6.490 MKD
Xiaomi Redmi 4A
  • Xiaomi Redmi 4A
  • Xiaomi Redmi 4A
  • Xiaomi Redmi 4A

Xiaomi Redmi 4A

4.990 MKD6.490 MKD
без ДДВ: 4.229 MKD
Производител: Xiaomi
Шифра на производ: 4A
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја:

генерално Димензии 139.9 x 70.4 x 8.5 mm
Тежина 131.5 g
SIM Hybrid Dual SIM (Nano-SIM/ Micro-SIM, dual stand-by)
екран Тип IPS LCD екран на допир, 16M бои
Големина 5.0 инчи
Резолуција 720 x 1280 пиксели
платформа Оперативен систем Андроид 6.0.1 (Marshmallow)
Чип Qualcomm MSM8917 Snapdragon 425
Процесор Четири-јадрен 1.4 GHz Cortex-A53
Графички процесор Adreno 308
меморија Слот за мемориска картичка microSD, до 256 GB (го користи слотот за SIM 2)
Вградена меморија 16, 2 GB RAM
камера Примарна 13 MP, f/2.2, автофокус, LED блиц
Можности Таг по локација, фокус на допир, препознавање на лица и насмевки, HDR, панорама
Видео 1080p@30fps
Предна камера 5 MP, f/2.2
звук Видови на алармирање Вибрации; MP3, WAV рингтонови
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth 4.1, A2DP, LE
GPS Да, со A-GPS, GLONASS, BDS
Infrared port Да
Радио FM радио
USB microUSB 2.0
можности Сензори Акцелерометар, жироскоп, сензор за близина
батерија   Фиксна Li-Ion 3120 mAh батерија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Промотел ДОО Скопје © 2020. UKION SHOPS