Акција
-51%
HTC One M9 +
20.900 MKD42.990 MKD
20.900 MKD42.990 MKD
-58%
HTC Desire 320
3.500 MKD8.400 MKD
3.500 MKD8.400 MKD
-25%
ZTE Kis lite
2.990 MKD3.990 MKD
2.990 MKD3.990 MKD
-24%
Nokia C3-01
4.990 MKD6.600 MKD
4.990 MKD6.600 MKD
-43%
Azumi A40C
1.990 MKD3.490 MKD
1.990 MKD3.490 MKD
-41%
Keneksi Helios
5.900 MKD9.990 MKD
5.900 MKD9.990 MKD
-32%
HTC Desire 526G Dual Sim
6.150 MKD8.990 MKD
6.150 MKD8.990 MKD
-28%
Huawei G8
12.990 MKD17.990 MKD
12.990 MKD17.990 MKD
HTC Desire 526G Dual Sim
  • HTC Desire 526G Dual Sim
  • HTC Desire 526G Dual Sim
  • HTC Desire 526G Dual Sim

HTC Desire 526G Dual Sim

6.150 MKD8.990 MKD
без ДДВ: 5.212 MKD
Производител: HTC
Шифра на производ: 4870
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја:

генерално Димензии 139.8 x 69.8 x 9.9 mm
Тежина 154 g
SIM Dual SIM (Микро-SIM) ( двоен режим на подготвеност)
екран Тип Екран на допир, 16M бои
Големина 4.7 инчи
Резолуција 540 x 960 пиксели
Multitouch Да
платформа Оперативен систем Андроид оперативен систем, v4.4.2 (KitKat)
Процесор Четири-јадрен 1.3 GHz
меморија Слот за мемориска картичка Да, microSD, до 32 GB
Вградена меморија 8 GB, 1 GB RAM
камера Примарна 8 MP, автофокус, LED блиц
Можности Таг по локација
Видео 1080p@30fps
Предна камера 2 MP, 720p
звук Видови на алармирање Вибрации; MP3, WAV рингтонови
Звучник Да
3.5mm прикличок Да
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetooth v4.0, A2DP, apt-X
GPS Да, со A-GPS
Радио FM радио
USB microUSB v2.0
можности Сензори Акцелерометар, сензор за близина
Пораки SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
Интернет прелистувач HTML5
Java Не
  - MP4/H.263 плеер
- MP3/WAV плеер
- Преглед и уредување на слики и видео записи
- Преглед на документи
батерија   Li-Ion 2000 mAh батерија
Во мирување До 622 часа (3G)
Гаранција 24 Месеци

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Промо ДОО Скопје © 2017. UKION SHOPS