Акција
-35%
Meizu Pro 7
12.990 MKD19.900 MKD
12.990 MKD19.900 MKD
-70%
Keneksi Helios
2.990 MKD9.990 MKD
2.990 MKD9.990 MKD
-63%
Azumi A40C
1.290 MKD3.490 MKD
1.290 MKD3.490 MKD
-85%
Nokia 311
990 MKD6.600 MKD
990 MKD6.600 MKD
-70%
HTC Desire 320
2.490 MKD8.400 MKD
2.490 MKD8.400 MKD
-64%
HTC One M9
13.490 MKD36.990 MKD
13.490 MKD36.990 MKD
-75%
Nokia X Dual sim
990 MKD3.990 MKD
990 MKD3.990 MKD
-38%
Huawei P10lite
8.990 MKD14.490 MKD
8.990 MKD14.490 MKD
Nokia 308
  • Nokia 308
  • Nokia 308

Nokia 308

990 MKD3.590 MKD
без ДДВ: 839 MKD
Производител: Nokia
Шифра на производ: 2874
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја:

генерално Димензии 109.9 x 54 x 13 mm
Тежина 104 g
SIM Dual SIM (Мини-SIM)
екран Тип TFT екран на допир, 65K бои
Големина 3.0 инчи
Резолуција 240 x 400 пиксели
Multitouch Да
Заштита Стакло отпорно на гребење
меморија Слот за мемориска картичка Да, microSD, до 32 GB
Именик 1000 контакти
Повици Да
Вградена меморија 20 MB, 128 MB ROM, 64 MB RAM
камера Примарна 2 MP
Видео 176x144@13fps
Предна камера Не
звук Видови на алармирање Вибрации, Полифонски мелодии (64), WAV, MP3 рингтонови
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
комуникации WLAN Не
Bluetooth v3.0
GPS Не
Радио Стерео FM радио со RDS, FM снимање
USB microUSB v2.0
можности Сензори Акцелерометар
Пораки SMS, MMS, Email, IM
Интернет прелистувач WAP 2.0/xHTML, HTML
Игри Да
Java Да, MIDP 2.1
  - SNS интеграција
- MP4/H.264/WMV плеер
- MP3/WAV/WMA/AAC+ плеер
- Организатор
- Гласовни команди
- Предвидливо внесување на текст
батерија   Li-Ion 1110 mAh батерија (BL-4U)
Во мирување До 600 часа

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Промотел ДОО Скопје © 2019. UKION SHOPS