Акција
-86%
Nokia 500
990 MKD6.900 MKD
990 MKD6.900 MKD
-42%
Huawei P10
15.490 MKD26.900 MKD
15.490 MKD26.900 MKD
-38%
Huawei P10lite
8.990 MKD14.490 MKD
8.990 MKD14.490 MKD
-72%
Nokia 308
990 MKD3.590 MKD
990 MKD3.590 MKD
-35%
Meizu Pro 7
12.990 MKD19.900 MKD
12.990 MKD19.900 MKD
-70%
Keneksi Helios
2.990 MKD9.990 MKD
2.990 MKD9.990 MKD
-75%
ZTE Kis lite
990 MKD3.990 MKD
990 MKD3.990 MKD
-64%
HTC One M9
13.490 MKD36.990 MKD
13.490 MKD36.990 MKD
Nokia C3-01
  • Nokia C3-01
  • Nokia C3-01
  • Nokia C3-01
  • Nokia C3-01
  • Nokia C3-01

Nokia C3-01

1.390 MKD6.600 MKD
без ДДВ: 1.178 MKD
Производител: Nokia
Шифра на производ: 2037
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

Расположливи опции

* Боја:

генерално Димензии 111 x 47.5 x 11 mm
Тежина 100 g
SIM Single SIM (Мини-SIM)
екран Тип TFT екран на допир, 256K бои
Големина 2.4 инчи
Резолуција 240 x 320 пиксели
платформа Процесор 680 MHz (RM-640)/ 1 GHz (RM-776)
меморија Слот за мемориска картичка Да, microSD, до 32 GB
Именик Да
Повици Да
Вградена меморија 30 MB, 64 MB RAM, 128 MB ROM
камера Примарна 5 MP, LED блиц
Видео 480p@15fps
Предна камера Не
звук Видови на алармирање Вибрации, MP3 рингтонови
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetooth v2.1, A2DP
GPS Не
Радио Стерео FM радио со RDS
USB microUSB v2.0
можности Пораки SMS, MMS, Email, IM
Интернет прелистувач WAP 2.0/xHTML, HTML, Adobe Flash Lite
Игри Да
Java Да, MIDP 2.1
  - Facebook, Twitter
- MP4/H.264/WMV плеер
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ плеер
- Организатор
- Гласовни команди
- Предвидливо внесување на текст
батерија   Li-Ion 1050 mAh батерија (BL-5CT)
Во мирување До 405 часа (2G) / До 440 часа (3G)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Промотел ДОО Скопје © 2019. UKION SHOPS