Акција
-85%
Nokia 311
990 MKD6.600 MKD
990 MKD6.600 MKD
-63%
Azumi A40C
1.290 MKD3.490 MKD
1.290 MKD3.490 MKD
-27%
Xiaomi Redmi Note 5A
5.490 MKD7.490 MKD
5.490 MKD7.490 MKD
-76%
HTC Mozart 7
1.490 MKD6.200 MKD
1.490 MKD6.200 MKD
-38%
Huawei P10lite
8.990 MKD14.490 MKD
8.990 MKD14.490 MKD
-75%
ZTE Kis lite
990 MKD3.990 MKD
990 MKD3.990 MKD
-72%
Nokia 308
990 MKD3.590 MKD
990 MKD3.590 MKD
-35%
Meizu Pro 7
12.990 MKD19.900 MKD
12.990 MKD19.900 MKD
ZTE Kis lite
  • ZTE Kis lite
  • ZTE Kis lite

ZTE Kis lite

990 MKD3.990 MKD
без ДДВ: 839 MKD
Производител: ZTE
Шифра на производ: 2857
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја:

генерално Димензии 116 x 61.7 x 12.8 mm
Тежина 120 g.
SIM Single SIM
екран Тип Екран на допир, 262k бои
Големина 3.5 инчи
Резолуција 320 x 480 пиксели
Multitouch Да
платформа Оперативен систем Android оперативен систем, v2.3.6 (Gingerbread)
Чип Qualcomm MSM7227A
Процесор ARM Cortex A5
меморија Слот за мемориска картичка Да, microSD, до 32 GB
Вградена меморија 512 MB, 256 MB RAM
камера Примарна 3.2 MP (2048 X 1536 пиксели)
Видео VGA (640 x 480 пиксели)
Предна камера Не
звук Видови на алармирање Вибрации; MP3, WAV рингтонови
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi hotspot
Bluetooth Да, 2.1
GPS Да, со A-GPS
Радио FM радио со RDS
USB microUSB v2.0
можности Сензори Акцелерометар, сензор за близина
Интернет прелистувач HTML
батерија   Li-Ion 1200 mAh батерија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Промотел ДОО Скопје © 2019. UKION SHOPS