Акција
-46%
HTC One M9
19.900 MKD36.990 MKD
19.900 MKD36.990 MKD
-37%
Apple iPhone 6 Plus 128Gb
35.500 MKD55.990 MKD
35.500 MKD55.990 MKD
-43%
ZTE Blade III
1.690 MKD2.990 MKD
1.690 MKD2.990 MKD
-30%
Alcatel Pop C1
690 MKD990 MKD
690 MKD990 MKD
-24%
Nokia 311
4.990 MKD6.600 MKD
4.990 MKD6.600 MKD
-25%
ZTE Kis lite
2.990 MKD3.990 MKD
2.990 MKD3.990 MKD
-58%
HTC Desire 320
3.500 MKD8.400 MKD
3.500 MKD8.400 MKD
-43%
Azumi A40C
1.990 MKD3.490 MKD
1.990 MKD3.490 MKD
Blackberry Keyone
  • Blackberry Keyone
  • Blackberry Keyone

Blackberry Keyone

34.990 MKD
без ДДВ: 29.653 MKD
Производител: BlackBerry
Шифра на производ: keyone
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја:

генерално Димензии 149.1 x 72.4 x 9.4 mm
Тежина 180 g
SIM Single SIM (Nano-SIM)
екран Тип IPS LCD екран на допир, 16M бои
Големина 4.5 инчи
Резолуција 1080 x 1620 пиксели
платформа Оперативен систе Android 7.1 (Nougat)
Чип Qualcomm MSM8953 Snapdragon 625
Процесор Осум-јадрен 2.0 GHz Cortex-A53
Графички процесор Adreno 506
меморија Слот за мемориска картичка microSD, до 256 GB
Вградена меморија 32 GB, 3 GB RAM
камера Примарна 12 MP (f/2.0, 1/2.3", 1.55 µm),phase detection autofocus,dual-LED dual-tone flash
Можности Таг по локација, Фокус на допир, препознавање на лица, HDR, панорама
Видео 2160p@30fps
Предна камера 8 MP (f/2.2, 1.12 µm), 1080p
звук 3.5mm приклучок Да
Звучник Да
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot
Радио FM радио
USB 3.1, Type-C 1.0 reversible connector, USB On-The-Go
можности Сензори Сензор за отпечатоци, акцелерометар, жироскоп, сензор за близина, компас
  - Брзо полнење на батеријата: 50% за 36 минути (Quick Charge 3.0)
батерија   Фиксна Li-Ion 3505 mAh батерија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Промо ДОО Скопје © 2018. UKION SHOPS