Huawei P10
  • Huawei P10
  • Huawei P10
  • Huawei P10

Huawei P10

15.490 MKD26.900 MKD
без ДДВ: 13.127 MKD
Производител: Huawei
Шифра на производ: P10
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

Расположливи опции

* Боја:
генерално Димензии 145.3 x 69.3 x 7 mm
Тежина 145 g
SIM Single SIM (Nano-SIM)
екран Тип IPS-NEO LCD екран на допир, 16M бои
Големина 5.1 инчи
Резолуција 1080 x 1920 пиксели
Заштита Corning Gorilla Glass 5
платформа Оперативен систем Андроид 7.0 (Nougat), планирана надградба до 8.0 (Oreo)
Чип HiSilicon Kirin 960
Процесор Осум-јадрен (4x2.4 GHz Cortex-A73 & 4x1.8 GHz Cortex-A53)
Графички процесор Mali-G71 MP8
меморија Слот за мемориска картичка microSD, до 256 GB (Го користи слотот за SIM 2)
Вградена меморија 64 GB, 4 GB RAM
камера Примарна Dual: 12 MP (f/2.2, PDAF, OIS) + 20 MP, Leica optics, 2x lossless zoom, phase detection and laser autofocus, dual-LED dual-tone flash
Можности Таг по локација, фокус на допир, препознавање на лица, HDR, панорама
Видео 2160p@30fps, 1080p@60fps
Предна камера 8 MP, f/1.9
звук Видови на алармирање Вибрации; MP3, WAV рингтонови
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, DLNA, WiFi Direct, hotspot
Bluetooth 4.2, A2DP, LE
GPS Да, со A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
NFC Да
USB 2.0, Type-C 1.0 reversible connector
можности Сензори Сензор за отпечатоци, акцелерометар, жиоскоп, сензор за близина, компас.
  - Брзо полнење на батеријата
батерија   Фиксна Li-Ion 3200 mAh батерија

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Промотел ДОО Скопје © 2019. UKION SHOPS