Акција
-41%
Keneksi Helios
5.900 MKD9.990 MKD
5.900 MKD9.990 MKD
-30%
Alcatel Pop C1
690 MKD990 MKD
690 MKD990 MKD
-25%
ZTE Kis lite
2.990 MKD3.990 MKD
2.990 MKD3.990 MKD
-46%
HTC One M9
19.900 MKD36.990 MKD
19.900 MKD36.990 MKD
-28%
Nokia 500
4.990 MKD6.900 MKD
4.990 MKD6.900 MKD
-43%
Azumi A40C
1.990 MKD3.490 MKD
1.990 MKD3.490 MKD
-10%
Meizu Pro 7
17.990 MKD19.900 MKD
17.990 MKD19.900 MKD
-43%
ZTE Blade III
1.690 MKD2.990 MKD
1.690 MKD2.990 MKD
Alcatel Pop C1
  • Alcatel Pop C1
  • Alcatel Pop C1

Alcatel Pop C1

690 MKD990 MKD
без ДДВ: 585 MKD
Шифра на производ: Pop C1
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:
генерално Димензии 112.5 x 62 x 12 mm
Тежина 100 g
SIM Single SIM (Mini-SIM)
екран Тип TFT екран на допир, 256K бои
Големина 3.5 инчи
Резолуција 320 x 480 пиксели
Multitouch Не
платформа Оперативен систем Aндроид оперативен систем 4.2 (Jelly Bean)
Процесор Дво-јадрен 1.0 GHz
меморија Слот за мемориска картичка microSD, до 32 GB
Вградена меморија 4 GB, 512 MB RAM
камера Примарна 2 MP
Видео Да
Предна камера Не
звук Видови на алармирање Вибрации; MP3, WAV рингтонови
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth 4.0, A2DP
GPS Да, со A-GPS
Радио Стерео FM радио, RDS
USB microUSB 2.0
можности Сензори Акцелерометар
Пораки SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
Интернет прелистувач HTML
Java Не
  - MP3/AAC+/WAV плеер
- MP4/H.264 плеер
- Преглед на документи
- Уредување на слики и видео записи
- Диктафон
батерија   Li-Ion 1300 mAh батерија
Во мирување До 433 часа (2G) / До 325 часа (3G)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Промо ДОО Скопје © 2018. UKION SHOPS