Акција
-41%
Keneksi Helios
5.900 MKD9.990 MKD
5.900 MKD9.990 MKD
-24%
Nokia C3-01
4.990 MKD6.600 MKD
4.990 MKD6.600 MKD
-25%
ZTE Kis lite
2.990 MKD3.990 MKD
2.990 MKD3.990 MKD
-46%
HTC One M9
19.900 MKD36.990 MKD
19.900 MKD36.990 MKD
-32%
HTC Desire 526G Dual Sim
6.150 MKD8.990 MKD
6.150 MKD8.990 MKD
-28%
Nokia 500
4.990 MKD6.900 MKD
4.990 MKD6.900 MKD
-58%
HTC Desire 320
3.500 MKD8.400 MKD
3.500 MKD8.400 MKD
-37%
Apple iPhone 6 Plus 128Gb
35.500 MKD55.990 MKD
35.500 MKD55.990 MKD
BlackBerry Q5
  • BlackBerry Q5
  • BlackBerry Q5
  • BlackBerry Q5
  • BlackBerry Q5
  • BlackBerry Q5

BlackBerry Q5

3.990 MKD10.443 MKD
без ДДВ: 3.381 MKD
Производител: BlackBerry
Шифра на производ: b-2957 / w-2958
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја:


генерално Димензии 120 x 66 x 10.8 mm
Тежина 120 g
Тастатура QWERTY
SIM Single SIM (Микро-SIM)
екран Тип IPS LCD екран на допир, 16M бои
Големина 3.1 инчи
Резолуција 720 x 720 пиксели
Multitouch Да
платформа Оперативен систем BlackBerry оперативен систем 10.2, можност за надградба до 10.3.1
Чип Qualcomm MSM8960 Snapdragon S4 Plus
Процесор Дво-јадрен 1.2 GHz Krait
Графички процесор Adreno 225
меморија Слот за мемориска картичка microSD, до 32 GB
Вградена меморија 8 GB, 2 GB RAM
камера Примарна 5 MP, f/2.4, 30mm, автофокус, LED блиц
Можности Таг по локација, фокус на допир, препознавање на лица, HDR, панорама
Видео 1080p@30fps
Предна камера 2 MP, 720p
звук Видови на алармирање Вибрации; MP3, WAV рингтонови
Звучник Да
3.5mm приклучок Не
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetooth 4.0, A2DP, LE
GPS Да, со A-GPS
NFC Да
Радио FM радио
USB microUSB 2.0
можности Сензори Акцелерометар, жироскоп, сензор за близина, компас
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email, IM, BBM 6
Интернет прелистувач HTML5
Java Да, MIDP 2.1
  - BlackBerry мапи
- Oрганизатор
- Преглед на документи
- Преглед на слики
- MP3/WMA/WAV/eAAC+ плеер
- Xvid/MP4/WMV/MKV/H.264 плеер
- Гласовни команди/бирање
- Предвидливо внесување на текст
батерија   Фиксна Li-Ion 2180 mAh батерија
Во мирување До 336 часа (3G)
Гаранција 12 Месеци

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Промо ДОО Скопје © 2017. UKION SHOPS