Акција
-43%
Azumi A40C
1.990 MKD3.490 MKD
1.990 MKD3.490 MKD
-25%
ZTE Kis lite
2.990 MKD3.990 MKD
2.990 MKD3.990 MKD
-24%
Nokia 311
4.990 MKD6.600 MKD
4.990 MKD6.600 MKD
-45%
Huawei G8
9.900 MKD17.990 MKD
9.900 MKD17.990 MKD
-51%
HTC One M9 +
20.900 MKD42.990 MKD
20.900 MKD42.990 MKD
-46%
HTC One M9
19.900 MKD36.990 MKD
19.900 MKD36.990 MKD
-37%
Apple iPhone 6 Plus 128Gb
35.500 MKD55.990 MKD
35.500 MKD55.990 MKD
-58%
HTC Desire 320
3.500 MKD8.400 MKD
3.500 MKD8.400 MKD
BlackBerry Z10
  • BlackBerry Z10
  • BlackBerry Z10
  • BlackBerry Z10

BlackBerry Z10

3.900 MKD
без ДДВ: 3.305 MKD
Производител: BlackBerry
Шифра на производ: b-2250 / w-2300
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:
генерално Димензии 130 x 65.6 x 9 mm
Тежина 137.5 g
SIM Single SIM (Микро-SIM)
екран Тип Екран на допир, 16M бои
Големина 4.2 инчи
Резолуција 768 x 1280 пиксели
  Multitouch Да
платформа Оперативен систем BlackBerry оперативен систем 10, можност за надградба до 10.3.1
Чип Qualcomm MSM8960 Snapdragon S4 Plus
Процесор Дво-јадрен 1.5 GHz Krait
Графички процесор Adreno 225
меморија Слот за мемориска картичка microSD, до 64 GB
Вградена меморија 16 GB, 2 GB RAM
камера Примарна 8 MP, f/2.2, 31mm, автофокус, LED блиц
Можности Таг по локација, фокус на допир, препознавање на лица, HDR, панорама
Видео 1080p@30fps
Предна камера 2 MP, 720p@30fps
звук Видови на алармирање Вибрации; MP3, WAV рингтонови
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, hotspot
Bluetooth 4.0, A2DP, LE
GPS Да, со A-GPS
NFC Да
Радио Не
USB microUSB 2.0
можности Сензори Акцелерометар, жироскоп, сензор за близина, компас
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email, IM, BBM 6
Интернет прелистувач HTML5
Java Да, MIDP 2.1
  - HDMI port
- BlackBerry мапи
- Oрганизатор
- Преглед на документи
- Преглед и уредување на слики
- Уредување на видео записи
- MP3/WMA/WAV/eAAC+/FlAC плеер
- DivX/XviD/MP4/WMV/H.264 плеер
- Гласовни команди/бирање
- Предвидливо внесување на текст
батерија   Li-Ion 1800 mAh батерија
Во мирување До 312 часа

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Промо ДОО Скопје © 2017. UKION SHOPS