Акција
-28%
Nokia 500
4.990 MKD6.900 MKD
4.990 MKD6.900 MKD
-41%
Keneksi Helios
5.900 MKD9.990 MKD
5.900 MKD9.990 MKD
-46%
HTC One M9
19.900 MKD36.990 MKD
19.900 MKD36.990 MKD
-37%
Apple iPhone 6 Plus 128Gb
35.500 MKD55.990 MKD
35.500 MKD55.990 MKD
-43%
Azumi A40C
1.990 MKD3.490 MKD
1.990 MKD3.490 MKD
-24%
Nokia C3-01
4.990 MKD6.600 MKD
4.990 MKD6.600 MKD
-28%
Huawei G8
12.990 MKD17.990 MKD
12.990 MKD17.990 MKD
-25%
ZTE Kis lite
2.990 MKD3.990 MKD
2.990 MKD3.990 MKD
Huawei G8
  • Huawei G8
  • Huawei G8
  • Huawei G8

Huawei G8

12.990 MKD17.990 MKD
без ДДВ: 11.009 MKD
Производител: Huawei
Шифра на производ: 4965
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја:

генерално Димензии 152 x 76.5 x 7.5 mm
Тежина 167g
SIM Single SIM (Нано-SIM)
екран Тип IPS LCD екран на допир, 16M бои
Големина 5.5 инчи
Резолуција 1080 x 1920 пиксели
Multitouch Да
  - Emotion UI 3.1
платформа Оперативен систем Aндроид оперативен систем, v5.1 (Lollipop), планирана надградба до v6.0 (Marshmallow)
Чип Qualcomm MSM8939 Snapdragon 615
Процесор Четири-јадрен 1.5 GHz Cortex-A53 & четири-јадрен 1.2 GHz Cortex-A53
Графички процесор Adreno 405
меморија Слот за мемориска картичка Да, microSD, до 64 GB
Вградена меморија 32 GB, 3 GB RAM
Камера Примарна 13 MP, f/2.0, 28mm, автофокус, OIS, двоен LED блиц
Можности Таг по локација, фокус на допир, препознавање на лица и насмевки, панорама, HDR
Видео 1080p@30fps
Предна камера 5 MP, f/2.4, 22mm
звук Видови на алармирање Вибрации; MP3, WAV рингтонови
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetooth Да, v4.0, A2DP, LE
GPS Да, со A-GPS, GLONASS
NFC Да
Radio  
USB microUSB v2.0
можности Сензори Отпечаток од прст, акцелерометар, сензор за близина, компас
Пораки SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
Интернет прелистувач HTML5
Java Не
  - Active noise cancellation with dedicated mic
- MP4/H.264 плеер
- MP3/eAAC+/WAV/Flac плеер
- Преглед на документи
- Преглед и уредување на слики и видео записи
батерија   Фиксна 3000 mAh батерија
Гаранција 24 Месеци

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Промо ДОО Скопје © 2017. UKION SHOPS