Акција
-28%
Huawei G8
12.990 MKD17.990 MKD
12.990 MKD17.990 MKD
-24%
Nokia 311
4.990 MKD6.600 MKD
4.990 MKD6.600 MKD
-28%
Nokia 500
4.990 MKD6.900 MKD
4.990 MKD6.900 MKD
-25%
ZTE Kis lite
2.990 MKD3.990 MKD
2.990 MKD3.990 MKD
-37%
Apple iPhone 6 Plus 128Gb
35.500 MKD55.990 MKD
35.500 MKD55.990 MKD
-58%
HTC Desire 320
3.500 MKD8.400 MKD
3.500 MKD8.400 MKD
-43%
Azumi A40C
1.990 MKD3.490 MKD
1.990 MKD3.490 MKD
-51%
HTC One M9 +
20.900 MKD42.990 MKD
20.900 MKD42.990 MKD
HTC One M9 +
  • HTC One M9 +
  • HTC One M9 +
  • HTC One M9 +
  • HTC One M9 +

HTC One M9 +

20.900 MKD42.990 MKD
без ДДВ: 17.712 MKD
Производител: HTC
Шифра на производ: 4869
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

Расположливи опции

* Боја:
ГЕНЕРАЛНО Димензии 151 x 72 x 9.6 mm
Тежина 168 g
SIM Single SIM (Нано-SIM)
ЕКРАН Тип Супер LCD3 екран на допир, 16M бои
Големина 5.2 инчи
Резолуција 1440 x 2560 пиксели
Multitouch Да
  - HTC Sense UI 7.0
ПЛАТФОРМА Оперативен систем Aндроид оперативен систем, v5.0.2 (Lollipop), планирана надградба до v6.0 (Marshmallow)
Чип Mediatek MT6795T Helio X10
Процесор Осум-јадрен 2.2 GHz
Графички процесор PowerVR G6200
МЕМОРИЈА Слот за мемориска картичка Да, microSD, до 128 GB
Вградена меморија 32 GB, 3 GB RAM
КАМЕРА Примарна 20MP + 2.1MP, автофокус, двоен LED блиц
Можности Таг на локација, фокус на допир, препознавање на лица и насмевки, HDR, панорама
Видео 2160p@30fps, 1080p@60fps, 720p@120fps, HDR, стерео снимање на звук
Предна камера 4 MP, 1080p@30fps, HDR, 1/3' големина на сензор, 2µm големина на пиксел
ЗВУК Видови на алармирање Вибрации; MP3, WAV рингтонови
Звучник Да, стерео звучници
3.5mm приклучок Да
  - Dolby Surround sound
КОМУНИКАЦИИ WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot
Bluetooth v4.1, A2DP, apt-X
GPS Да, со A-GPS, GLONASS, BDS
NFC Да (во зависност од операторот)
Infrared port Да
Радио Стерео FM радио со RDS
USB microUSB v2.0 (MHL 2 TV-out), USB Host
МОЖНОСТИ Сензори Отпечаток од прст, акцелерометар, жироскоп, сензор за близина, компас
Пораки SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
Интернет прелистувач HTML5
Java Не
  - Google Drive (100 GB cloud storage)
- DivX/XviD/MP4/H.264/WMV плеер
- MP3/eAAC+/WMA/WAV/FLAC плеер
- Преглед и уредување на документи
- Преглед уредување на слики и видео записи
БАТЕРИЈА   Фиксна Li-Po 2840 mAh батерија
Во мирување До 598 часа (2G) / До 626 часа (3G)
Гаранција 24 Месеци

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Промо ДОО Скопје © 2017. UKION SHOPS