Акција
-30%
Alcatel Pop C1
690 MKD990 MKD
690 MKD990 MKD
-43%
ZTE Blade III
1.690 MKD2.990 MKD
1.690 MKD2.990 MKD
-43%
Azumi A40C
1.990 MKD3.490 MKD
1.990 MKD3.490 MKD
-24%
Nokia 311
4.990 MKD6.600 MKD
4.990 MKD6.600 MKD
-10%
Meizu Pro 7
17.990 MKD19.900 MKD
17.990 MKD19.900 MKD
-46%
HTC One M9
19.900 MKD36.990 MKD
19.900 MKD36.990 MKD
-28%
Nokia 500
4.990 MKD6.900 MKD
4.990 MKD6.900 MKD
-58%
HTC Desire 320
3.500 MKD8.400 MKD
3.500 MKD8.400 MKD
Azumi A40C
  • Azumi A40C
  • Azumi A40C
  • Azumi A40C

Azumi A40C

1.990 MKD3.490 MKD
без ДДВ: 1.687 MKD
Производител: Azumi
Шифра на производ: 4417 / 4418
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја:


генерално Димензии 125.6 x 63.9 x 9.45 mm
Тежина 127 g
SIM Single SIM (Микро-SIM)
екран Тип Екран на допир, 16.7M бои
Големина 4 инчи
Резолуција 480 x 800 пиксели
платформа Оперативен систем Aндроид оперативен систем v4.4.2
Процесор Дво-јадрен 1.0 GHz
меморија Слот за мемориска картичка microSD, до 32 GB
Вградена меморија 4 GB, 512 MB RAM
камера Примарна 5MP, блиц, автофокус
Можности Препознавање на лица
Видео Да
Предна камера 2 MP
звук Видови на алармирање Вибрации; MP3 рингтонови
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
комуникации WLAN Wi-Fi
Bluetooth Да
GPS Да, со A-GPS
NFC Не
Радио FM радио, RDS
USB microUSB
батерија   Removable Li-ion 1400 mAh батерија
Гаранција 24 Месеци

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Промо ДОО Скопје © 2018. UKION SHOPS