Акција
-43%
ZTE Blade III
1.690 MKD2.990 MKD
1.690 MKD2.990 MKD
-46%
HTC One M9
19.900 MKD36.990 MKD
19.900 MKD36.990 MKD
-24%
Nokia C3-01
4.990 MKD6.600 MKD
4.990 MKD6.600 MKD
-28%
Nokia 500
4.990 MKD6.900 MKD
4.990 MKD6.900 MKD
-43%
Azumi A40C
1.990 MKD3.490 MKD
1.990 MKD3.490 MKD
-24%
Nokia 311
4.990 MKD6.600 MKD
4.990 MKD6.600 MKD
-25%
ZTE Kis lite
2.990 MKD3.990 MKD
2.990 MKD3.990 MKD
-58%
HTC Desire 320
3.500 MKD8.400 MKD
3.500 MKD8.400 MKD
Apple iPhone 6 Plus 128Gb
  • Apple iPhone 6 Plus 128Gb
  • Apple iPhone 6 Plus 128Gb
  • Apple iPhone 6 Plus 128Gb

Apple iPhone 6 Plus 128Gb

35.500 MKD55.990 MKD
без ДДВ: 30.085 MKD
Производител: Apple
Шифра на производ: 4019
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја:

генерално Димензии 158.1 x 77.8 x 7.1 mm
Тежина 172 g 
SIM Single SIM (Нано-SIM)
  - Apple Pay (Visa, MasterCard, AMEX certified)
екран Тип LED-позадинско осветлување IPS LCD, екран на допир, 16M бои
Големина 5.5 инчи
Резолуција 1080 x 1920 пиксели
Multitouch Да

платформа

Оперативен систем iOS 8, може да се надгради до iOS 9.2
Чип Apple A8
Процесор Дво-јадрен 1.4 GHz Typhoon (ARM v8-based)
Графички процесор PowerVR GX6450 (quad-core graphics)
меморија Слот за мемориска картичка Не
Вградена меморија 128 GB, 1 GB RAM DDR3
камера Примарна 8 MP, оптичка стабилизација на сликата, phase detection autofocus, двоен LED блиц
Можности 1/3' големина на сензор, 1.5 µm големина на пиксел, фокус на допир, таг по локација, препознавање на лица и нацмевки, HDR (слика/панорама)
Видео 1080p@60fps, 720p@240fps, оптичка стабилизација
Предна камера 1.2 MP, 720p@30fps, препознавање на лица, HDR, FaceTime преку Wi-Fi или мобилна конекција
звук Видови на алармирање Вибрации, сопствени мелодии за ѕвоно
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, hotspot
Bluetooth v4.0, A2DP, LE
GPS Да, со A-GPS, GLONASS
NFC Да (само Apple Pay)
Радио Не
USB v2.0, reversible connector
можности Сензори Отпечаток од прст, акцелерометар, жироскоп, сензор за близина, компас, барометар
Пораки iMessage, SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
Интернет Прелистувач HTML5 (Safari)
Java Не
  - Siri гласовен асистент и организатор
- iCloud cloud сервис
- iCloud Keychain
- TV-out
- Мапи
- iBooks PDF читач
- Аудио/видео плеер/уредник
- Организатор
- Преглед и уредување на документи
- Преглед и уредување на слики
- Гласовни команди, повикување, белешки
- Предвидливо внесување на текст
батерија   Фиксна Li-Po 2915 mAh батерија 
Во мирување До 384 часа (3G)
Гаранција 12 Месеци

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Промо ДОО Скопје © 2018. UKION SHOPS