Акција
-23%
Xiaomi Redmi 4A
4.990 MKD6.490 MKD
4.990 MKD6.490 MKD
-67%
ZTE Blade III
990 MKD2.990 MKD
990 MKD2.990 MKD
-85%
Nokia 311
990 MKD6.600 MKD
990 MKD6.600 MKD
-75%
Nokia X Dual sim
990 MKD3.990 MKD
990 MKD3.990 MKD
-63%
Azumi A40C
1.290 MKD3.490 MKD
1.290 MKD3.490 MKD
-38%
Huawei P10lite
8.990 MKD14.490 MKD
8.990 MKD14.490 MKD
-86%
Nokia 500
990 MKD6.900 MKD
990 MKD6.900 MKD
-72%
Nokia 308
990 MKD3.590 MKD
990 MKD3.590 MKD
HTC Desire 320
  • HTC Desire 320
  • HTC Desire 320
  • HTC Desire 320

HTC Desire 320

2.490 MKD8.400 MKD
без ДДВ: 2.110 MKD
Производител: HTC
Шифра на производ: 4412
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја:

генерално Димензии 132 x 67.8 x 10.5 mm
Тежина 145 g
SIM Single SIM (Микро-SIM)
екран Тип TFT екран на допир
Големина 4.5 инчи
Резолуција 480 x 854 пиксели
Multitouch Да
платформа Оперативен систем Aндроид оперативен систем, v4.4.2 (KitKat)
Процесор Четири-јадрен 1.3 GHz
меморија Слот за мемориска картичка Да, microSD, до 32 GB
Вградена меморија 8 GB, 1 GB RAM
камера Примарна 5 MP, LED блиц 
Можности Да
Видео 1080p
Предна камера VGA
звук Видови на алармирање Вибрации; MP3, WAV рингтонови
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetooth v4.0, A2DP
GPS Да, со A-GPS
Радио FM радио 
USB microUSB v2.0
можности Сензори Акцелерометар
Пораки SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
Интернет прелистувач HTML5
Java Не
  - MP4/H.264/WMV плеер
- MP3/eAAC+/WMA/WAV плеер
- Преглед на документи
- Преглед и уредување на слики
батерија   Li-Ion 2100 mAh батерија
Во мирување До 690 часа (3G)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Промотел ДОО Скопје © 2019. UKION SHOPS