Акција
-67%
ZTE Blade III
990 MKD2.990 MKD
990 MKD2.990 MKD
-38%
Huawei P10lite
8.990 MKD14.490 MKD
8.990 MKD14.490 MKD
-42%
Huawei P10
15.490 MKD26.900 MKD
15.490 MKD26.900 MKD
-64%
HTC One M9
13.490 MKD36.990 MKD
13.490 MKD36.990 MKD
-35%
Meizu Pro 7
12.990 MKD19.900 MKD
12.990 MKD19.900 MKD
-75%
Nokia X Dual sim
990 MKD3.990 MKD
990 MKD3.990 MKD
-75%
ZTE Kis lite
990 MKD3.990 MKD
990 MKD3.990 MKD
-70%
HTC Desire 320
2.490 MKD8.400 MKD
2.490 MKD8.400 MKD
HTC Mozart 7
  • HTC Mozart 7
  • HTC Mozart 7
  • HTC Mozart 7

HTC Mozart 7

1.490 MKD6.200 MKD
без ДДВ: 1.263 MKD
Производител: HTC
Шифра на производ: 1671
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја:

генерално Димензии 119 x 60.2 x 11.9 mm
Тежина 130 g
SIM Single SIM (Мини-SIM)
екран Тип S-LCD екран на допир, 16M бои
Големина 3.7 инчи
Резолуција 480 x 800 пиксели
Multitouch Да
Заштита Corning Gorilla Glass
платформа Оперативен систем Microsoft Windows Phone 7
Чип Qualcomm QSD8250 Snapdragon S1
Процесор 1 GHz Scorpion
Графички процесор Adreno 200
меморија Слот за мемориска картичка Не
Вградена меморија 8 GB, 512 MB ROM, 576 MB RAM
камера Примарна 8 MP, автофокус, ксенон блиц
Можности Таг по локација, препознавање на лица
Видео 720p
Предна камера Не
звук Видови на алармирање Вибрации, MP3, WAV рингтонови
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
  Dolby Mobile, SRS sound
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetooth v2.1, A2DP
GPS Да, со A-GPS; Bing мапи
Радио Стерео FM радио со RDS
USB microUSB v2.0
можности Сензори Акцелерометар, сензор за близина
Пораки SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
Интернет прелистувач HTML
Java Да, MIDP 2.1
  - MP3/AAC+/WAV/WMA9 плеер
- MP4/H.264/WMV9 плеер
- Организатор
- Преглед и уредување на документи
- Гласовни команди,повикување, белешки
- Предвидливо внесување на текст
батерија   Li-Ion 1300 mAh батерија
Во мирување До 360 часа (2G) / До 435 часа (3G)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Промотел ДОО Скопје © 2019. UKION SHOPS