Акција
-10%
Meizu Pro 7
17.990 MKD19.900 MKD
17.990 MKD19.900 MKD
-24%
Nokia C3-01
4.990 MKD6.600 MKD
4.990 MKD6.600 MKD
-41%
Keneksi Helios
5.900 MKD9.990 MKD
5.900 MKD9.990 MKD
-46%
HTC One M9
19.900 MKD36.990 MKD
19.900 MKD36.990 MKD
-25%
ZTE Kis lite
2.990 MKD3.990 MKD
2.990 MKD3.990 MKD
-28%
Nokia 500
4.990 MKD6.900 MKD
4.990 MKD6.900 MKD
-58%
HTC Desire 320
3.500 MKD8.400 MKD
3.500 MKD8.400 MKD
-24%
Nokia 311
4.990 MKD6.600 MKD
4.990 MKD6.600 MKD
Nokia 308
  • Nokia 308
  • Nokia 308

Nokia 308

3.590 MKD
без ДДВ: 3.042 MKD
Производител: Nokia
Шифра на производ: 2874
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја:

генерално Димензии 109.9 x 54 x 13 mm
Тежина 104 g
SIM Dual SIM (Мини-SIM)
екран Тип TFT екран на допир, 65K бои
Големина 3.0 инчи
Резолуција 240 x 400 пиксели
Multitouch Да
Заштита Стакло отпорно на гребење
меморија Слот за мемориска картичка Да, microSD, до 32 GB
Именик 1000 контакти
Повици Да
Вградена меморија 20 MB, 128 MB ROM, 64 MB RAM
камера Примарна 2 MP
Видео 176x144@13fps
Предна камера Не
звук Видови на алармирање Вибрации, Полифонски мелодии (64), WAV, MP3 рингтонови
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
комуникации WLAN Не
Bluetooth v3.0
GPS Не
Радио Стерео FM радио со RDS, FM снимање
USB microUSB v2.0
можности Сензори Акцелерометар
Пораки SMS, MMS, Email, IM
Интернет прелистувач WAP 2.0/xHTML, HTML
Игри Да
Java Да, MIDP 2.1
  - SNS интеграција
- MP4/H.264/WMV плеер
- MP3/WAV/WMA/AAC+ плеер
- Организатор
- Гласовни команди
- Предвидливо внесување на текст
батерија   Li-Ion 1110 mAh батерија (BL-4U)
Во мирување До 600 часа
Гаранција 12 Месеци

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Промо ДОО Скопје © 2018. UKION SHOPS