Акција
-43%
ZTE Blade III
1.690 MKD2.990 MKD
1.690 MKD2.990 MKD
-30%
Alcatel Pop C1
690 MKD990 MKD
690 MKD990 MKD
-25%
ZTE Kis lite
2.990 MKD3.990 MKD
2.990 MKD3.990 MKD
-10%
Meizu Pro 7
17.990 MKD19.900 MKD
17.990 MKD19.900 MKD
-58%
HTC Desire 320
3.500 MKD8.400 MKD
3.500 MKD8.400 MKD
-24%
Nokia C3-01
4.990 MKD6.600 MKD
4.990 MKD6.600 MKD
-28%
Nokia 500
4.990 MKD6.900 MKD
4.990 MKD6.900 MKD
-41%
Keneksi Helios
5.900 MKD9.990 MKD
5.900 MKD9.990 MKD
ZTE Kis lite
  • ZTE Kis lite
  • ZTE Kis lite

ZTE Kis lite

2.990 MKD3.990 MKD
без ДДВ: 2.534 MKD
Производител: ZTE
Шифра на производ: 2857
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја:

генерално Димензии 116 x 61.7 x 12.8 mm
Тежина 120 g.
SIM Single SIM
екран Тип Екран на допир, 262k бои
Големина 3.5 инчи
Резолуција 320 x 480 пиксели
Multitouch Да
платформа Оперативен систем Android оперативен систем, v2.3.6 (Gingerbread)
Чип Qualcomm MSM7227A
Процесор ARM Cortex A5
меморија Слот за мемориска картичка Да, microSD, до 32 GB
Вградена меморија 512 MB, 256 MB RAM
камера Примарна 3.2 MP (2048 X 1536 пиксели)
Видео VGA (640 x 480 пиксели)
Предна камера Не
звук Видови на алармирање Вибрации; MP3, WAV рингтонови
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi hotspot
Bluetooth Да, 2.1
GPS Да, со A-GPS
Радио FM радио со RDS
USB microUSB v2.0
можности Сензори Акцелерометар, сензор за близина
Интернет прелистувач HTML
батерија   Li-Ion 1200 mAh батерија
Гаранција 24 Месеци

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Промо ДОО Скопје © 2018. UKION SHOPS