Акција
-23%
Xiaomi Redmi 4A
4.990 MKD6.490 MKD
4.990 MKD6.490 MKD
-35%
Meizu Pro 7
12.990 MKD19.900 MKD
12.990 MKD19.900 MKD
-64%
HTC One M9
13.490 MKD36.990 MKD
13.490 MKD36.990 MKD
-27%
Xiaomi Redmi Note 5A
5.490 MKD7.490 MKD
5.490 MKD7.490 MKD
-70%
Keneksi Helios
2.990 MKD9.990 MKD
2.990 MKD9.990 MKD
-30%
Alcatel Pop C1
690 MKD990 MKD
690 MKD990 MKD
-85%
Nokia 311
990 MKD6.600 MKD
990 MKD6.600 MKD
-86%
Nokia 500
990 MKD6.900 MKD
990 MKD6.900 MKD
BlackBerry DTEK50
  • BlackBerry DTEK50
  • BlackBerry DTEK50

BlackBerry DTEK50

21.990 MKD
без ДДВ: 18.636 MKD
Производител: BlackBerry
Шифра на производ: 5621
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја:

генерално Димензии 147 x 72.5 x 7.4 mm
Тежина 135 g
SIM Single SIM (Нано-SIM)
екран Тип IPS LCD екран на допир, 16M бои
Големина 5.2 инчи
Резолуција 1080 x 1920 пиксели
Multitouch Да
Заштита Scratch-resistant glass, oleophobic coating
платформа Оперативен систем Андроид оперативен систем, v6.0 (Marshmallow)
Чип Qualcomm MSM8952 Snapdragon 617
Процесор Осум-јадрен (4x1.5 GHz Cortex-A53 & 4x1.2 GHz Cortex-A53)
Графички процесор Adreno 405
меморија Слот за мемориска картичка microSD, до 256 GB
Вградена меморија 16 GB, 3 GB RAM
камера Примарна 13 MP, f/2.0, phase detection автофокус, двоен LED блиц
Можности Таг по локација, фокус на допир, препознавање на лица, HDR, панорама
Видео 1080p@30fps
Предна камера 8 MP, f/2.2, 1080p
звук Видови на алармирање Вибрации; MP3, WAV рингтонови
Звучник Да, стерео звучници
3.5mm приклучок Да
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot
Bluetooth v4.2, A2DP, LE, EDR
GPS Да, со A-GPS, GLONASS, BDS
NFC Да
Радио  
USB microUSB v2.0
можности Сензори Акцелерометар, жироскоп, сензор за близина, компас
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email, IM, BBM
Интернет прелистувач HTML5
Java Не
  - Брзо полнење : 50% за 51 min (Quick Charge 2.0)
- MP3/WAV/eAAC+/FlAC плеер
- DivX/Xvid/MP4/H.265 плеер
- Преглед и уредување на слики и видео записи
- Преглед на документи
батерија   Фиксна Li-Ion 2610 mAh батерија
Во мирување До 576 часа (3G)
Гаранција 12 Месеци

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Промотел ДОО Скопје © 2019. UKION SHOPS