Акција
-25%
ZTE Kis lite
2.990 MKD3.990 MKD
2.990 MKD3.990 MKD
-30%
Alcatel Pop C1
690 MKD990 MKD
690 MKD990 MKD
-28%
Nokia 500
4.990 MKD6.900 MKD
4.990 MKD6.900 MKD
-46%
HTC One M9
19.900 MKD36.990 MKD
19.900 MKD36.990 MKD
-58%
HTC Desire 320
3.500 MKD8.400 MKD
3.500 MKD8.400 MKD
-41%
Keneksi Helios
5.900 MKD9.990 MKD
5.900 MKD9.990 MKD
-43%
Azumi A40C
1.990 MKD3.490 MKD
1.990 MKD3.490 MKD
-24%
Nokia 311
4.990 MKD6.600 MKD
4.990 MKD6.600 MKD
ZTE Blade III
  • ZTE Blade III
  • ZTE Blade III
  • ZTE Blade III
  • ZTE Blade III

ZTE Blade III

1.690 MKD2.990 MKD
без ДДВ: 1.432 MKD
Производител: ZTE
Шифра на производ: 3198
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја:

генерално Димензии 123 x 63.5 x 10 mm                                                                
Тежина 130 g
SIM Signle SIM (Мини-SIM)  
екран Тип TFT екран на допир, 65K бои                                              
Големина 4.0 инчи
Резолуција 480 x 800 пиксели
Multitouch Да
платформа Оперативен систем Android оперативен систем, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
Чип Qualcomm MSM7227A Snapdragon S1
Процесор 1 GHz Cortex-A5
Графички процесор Adreno 200
меморија Слот за мемориска картичка Да, microSD, до 32 GB
Вградена меморија 4 GB (2.5 GB слободна меморија), 512 MB RAM            
камера Примарна 5 MP, аутофокус                                                                    
Можности Таг по локација
Видео Да
Предна камера Не
звук Видови на алармирање Вибрации; MP3, WAV рингтонови                                     
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
  - Dolby mobile
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot, DLNA                 
Bluetooth v2.1, A2DP
GPS Да, со A-GPS
Радио FM радио
USB microUSB v2.0
можности Сензори Акцелерометар, сензор за близина, компас
Пораки SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM            
Интернет прелистувач HTML5
Java Не
  - MP4/H.264 плеер
- MP3/WAV/eAAC+ плеер
- Организатор
- Преглед и уредување на слики
- Гласовни команди/бирање
- Предвидливо внесување на текст
батерија   Li-Ion 1600 mAh батерија                                                    
Гаранција 24 Месеци

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Промо ДОО Скопје © 2018. UKION SHOPS