Акција
-10%
Meizu Pro 7
17.990 MKD19.900 MKD
17.990 MKD19.900 MKD
-58%
HTC Desire 320
3.500 MKD8.400 MKD
3.500 MKD8.400 MKD
-41%
Keneksi Helios
5.900 MKD9.990 MKD
5.900 MKD9.990 MKD
-43%
Azumi A40C
1.990 MKD3.490 MKD
1.990 MKD3.490 MKD
-25%
ZTE Kis lite
2.990 MKD3.990 MKD
2.990 MKD3.990 MKD
-24%
Nokia C3-01
4.990 MKD6.600 MKD
4.990 MKD6.600 MKD
-46%
HTC One M9
19.900 MKD36.990 MKD
19.900 MKD36.990 MKD
-43%
ZTE Blade III
1.690 MKD2.990 MKD
1.690 MKD2.990 MKD
Keneksi Helios
  • Keneksi Helios
  • Keneksi Helios
  • Keneksi Helios
  • Keneksi Helios
  • Keneksi Helios

Keneksi Helios

5.900 MKD9.990 MKD
без ДДВ: 5.000 MKD
Производител: Keneksi
Шифра на производ: g-5260 / b-5003
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја:


генерално Димензии 152.9 x 77.4 x 7.6 mm
Тежина 153 g
SIM Dual SIM
екран Тип IPS екран на допир, 16M бои
Големина 5.5 инчи
Резолуција 720 x 1280 пиксели
Multitouch Да
платформа Оперативен систем Андроид оперативен систем, v5.1
Чип Mediatek MT6735 MP
Процесор Четири-јадрен 1 GHz Cortex-A53
Графички процесор Mali-T720
меморија Слот за мемориска картичка Да, microSD
Вградена меморија 16 GB, 1 GB RAM
камера Примарна 8MP, 3264 x 2448 блиц, автофокус
Видео Да
Предна камера 2MP
звук Видови на алармирање Вибрации; MP3 рингтонови
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
комуникации WLAN Wi-Fi
Bluetooth v4.0
GPS Да, со A-GPS
NFC Не
Радио Да, FM радио, RDS
USB microUSB
можности Сензори Отпечаток од прст, G-сензор, сензор за близина
Интернет прелистувач HTML5
батерија   Фиксна Li-ion 2650 mAh батерија
Во мирување До 300 часа
Гаранција 24 Месеци

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Промо ДОО Скопје © 2018. UKION SHOPS