Акција
-27%
Xiaomi Redmi Note 5A
5.490 MKD7.490 MKD
5.490 MKD7.490 MKD
-72%
Nokia 308
990 MKD3.590 MKD
990 MKD3.590 MKD
-35%
Meizu Pro 7
12.990 MKD19.900 MKD
12.990 MKD19.900 MKD
-23%
Xiaomi Redmi 4A
4.990 MKD6.490 MKD
4.990 MKD6.490 MKD
-75%
Nokia X Dual sim
990 MKD3.990 MKD
990 MKD3.990 MKD
-86%
Nokia 500
990 MKD6.900 MKD
990 MKD6.900 MKD
-63%
Azumi A40C
1.290 MKD3.490 MKD
1.290 MKD3.490 MKD
-85%
Nokia 311
990 MKD6.600 MKD
990 MKD6.600 MKD
Nokia X Dual sim
  • Nokia X Dual sim
  • Nokia X Dual sim
  • Nokia X Dual sim
  • Nokia X Dual sim

Nokia X Dual sim

990 MKD3.990 MKD
без ДДВ: 839 MKD
Производител: Nokia
Шифра на производ: 3214
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

Расположливи опции

* Боја:
генерално Димензии 115.5 x 63 x 10.4 mm
Тежина 128.7 g
SIM Dual SIM (Микро-SIM)
екран Тип IPS LCD екран на допир, 16M бои
Големина 4.0 инчи
Резолуција 480 x 800 пиксели
Multitouch Да, до 2 допира
  - Nokia X платформа 1.0 UI, можност за надградба до 1.1.2.2
платформа Оперативен систем Android оперативен систем, v4.1.2 (Jelly Bean)
Чип Qualcomm MSM8225 Snapdragon S4 Play
Процесор Дво-јадрен 1 GHz Cortex-A5
Графички процесор Adreno 203
меморија Слот за мемориска картичка Да, microSD, до 32 GB
Вградена меморија 4 GB, 512 MB RAM
камера Примарна 3.15 MP
Можности 1/5" големина на сензор, панорама, препознавање на лица
Видео 480p@30fps
Предна камера Не
звук Видови на алармирање Вибрации; MP3, WAV рингтонови
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetooth v3.0, A2DP
GPS Да, со A-GPS
Радио Стерео FM радио
USB microUSB v2.0
можности Сензори Акцелерометар, сензор за близина
Пораки SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
Интернет прелистувач HTML
Java Не
  - MP3/WAV/eAAC+/Flac плеер
- MP4/H.264 плеер
- Преглед и уредување на слики
- Гласовни команди/бирање
батерија   Li-Ion 1500 mAh батерија (BN-01)
Во мирување До 408 часа

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Промотел ДОО Скопје © 2019. UKION SHOPS