Акција
-41%
Keneksi Helios
5.900 MKD9.990 MKD
5.900 MKD9.990 MKD
-43%
ZTE Blade III
1.690 MKD2.990 MKD
1.690 MKD2.990 MKD
-28%
Nokia 500
4.990 MKD6.900 MKD
4.990 MKD6.900 MKD
-10%
Meizu Pro 7
17.990 MKD19.900 MKD
17.990 MKD19.900 MKD
-24%
Nokia C3-01
4.990 MKD6.600 MKD
4.990 MKD6.600 MKD
-58%
HTC Desire 320
3.500 MKD8.400 MKD
3.500 MKD8.400 MKD
-37%
Apple iPhone 6 Plus 128Gb
35.500 MKD55.990 MKD
35.500 MKD55.990 MKD
-24%
Nokia 311
4.990 MKD6.600 MKD
4.990 MKD6.600 MKD
HTC Mozart 7
  • HTC Mozart 7
  • HTC Mozart 7
  • HTC Mozart 7

HTC Mozart 7

6.200 MKD
без ДДВ: 5.254 MKD
Производител: HTC
Шифра на производ: 1671
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја:

генерално Димензии 119 x 60.2 x 11.9 mm
Тежина 130 g
SIM Single SIM (Мини-SIM)
екран Тип S-LCD екран на допир, 16M бои
Големина 3.7 инчи
Резолуција 480 x 800 пиксели
Multitouch Да
Заштита Corning Gorilla Glass
платформа Оперативен систем Microsoft Windows Phone 7
Чип Qualcomm QSD8250 Snapdragon S1
Процесор 1 GHz Scorpion
Графички процесор Adreno 200
меморија Слот за мемориска картичка Не
Вградена меморија 8 GB, 512 MB ROM, 576 MB RAM
камера Примарна 8 MP, автофокус, ксенон блиц
Можности Таг по локација, препознавање на лица
Видео 720p
Предна камера Не
звук Видови на алармирање Вибрации, MP3, WAV рингтонови
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
  Dolby Mobile, SRS sound
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetooth v2.1, A2DP
GPS Да, со A-GPS; Bing мапи
Радио Стерео FM радио со RDS
USB microUSB v2.0
можности Сензори Акцелерометар, сензор за близина
Пораки SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
Интернет прелистувач HTML
Java Да, MIDP 2.1
  - MP3/AAC+/WAV/WMA9 плеер
- MP4/H.264/WMV9 плеер
- Организатор
- Преглед и уредување на документи
- Гласовни команди,повикување, белешки
- Предвидливо внесување на текст
батерија   Li-Ion 1300 mAh батерија
Во мирување До 360 часа (2G) / До 435 часа (3G)
Гаранција 24 Месеци

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Промо ДОО Скопје © 2018. UKION SHOPS