Акција
-58%
HTC Desire 320
3.500 MKD8.400 MKD
3.500 MKD8.400 MKD
-30%
Alcatel Pop C1
690 MKD990 MKD
690 MKD990 MKD
-43%
ZTE Blade III
1.690 MKD2.990 MKD
1.690 MKD2.990 MKD
-46%
HTC One M9
19.900 MKD36.990 MKD
19.900 MKD36.990 MKD
-41%
Keneksi Helios
5.900 MKD9.990 MKD
5.900 MKD9.990 MKD
-24%
Nokia 311
4.990 MKD6.600 MKD
4.990 MKD6.600 MKD
-28%
Nokia 500
4.990 MKD6.900 MKD
4.990 MKD6.900 MKD
-10%
Meizu Pro 7
17.990 MKD19.900 MKD
17.990 MKD19.900 MKD
Nokia C3-01
  • Nokia C3-01
  • Nokia C3-01
  • Nokia C3-01
  • Nokia C3-01
  • Nokia C3-01

Nokia C3-01

4.990 MKD6.600 MKD
без ДДВ: 4.229 MKD
Производител: Nokia
Шифра на производ: 2037
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја:

генерално Димензии 111 x 47.5 x 11 mm
Тежина 100 g
SIM Single SIM (Мини-SIM)
екран Тип TFT екран на допир, 256K бои
Големина 2.4 инчи
Резолуција 240 x 320 пиксели
платформа Процесор 680 MHz (RM-640)/ 1 GHz (RM-776)
меморија Слот за мемориска картичка Да, microSD, до 32 GB
Именик Да
Повици Да
Вградена меморија 30 MB, 64 MB RAM, 128 MB ROM
камера Примарна 5 MP, LED блиц
Видео 480p@15fps
Предна камера Не
звук Видови на алармирање Вибрации, MP3 рингтонови
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetooth v2.1, A2DP
GPS Не
Радио Стерео FM радио со RDS
USB microUSB v2.0
можности Пораки SMS, MMS, Email, IM
Интернет прелистувач WAP 2.0/xHTML, HTML, Adobe Flash Lite
Игри Да
Java Да, MIDP 2.1
  - Facebook, Twitter
- MP4/H.264/WMV плеер
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ плеер
- Организатор
- Гласовни команди
- Предвидливо внесување на текст
батерија   Li-Ion 1050 mAh батерија (BL-5CT)
Во мирување До 405 часа (2G) / До 440 часа (3G)
Гаранција 12 Месеци

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Промо ДОО Скопје © 2018. UKION SHOPS