Акција
-28%
Nokia 500
4.990 MKD6.900 MKD
4.990 MKD6.900 MKD
-24%
Nokia C3-01
4.990 MKD6.600 MKD
4.990 MKD6.600 MKD
-24%
Nokia 311
4.990 MKD6.600 MKD
4.990 MKD6.600 MKD
-25%
ZTE Kis lite
2.990 MKD3.990 MKD
2.990 MKD3.990 MKD
-30%
Alcatel Pop C1
690 MKD990 MKD
690 MKD990 MKD
-43%
Azumi A40C
1.990 MKD3.490 MKD
1.990 MKD3.490 MKD
-43%
ZTE Blade III
1.690 MKD2.990 MKD
1.690 MKD2.990 MKD
-41%
Keneksi Helios
5.900 MKD9.990 MKD
5.900 MKD9.990 MKD
Xiaomi Redmi Note 5A
  • Xiaomi Redmi Note 5A
  • Xiaomi Redmi Note 5A
  • Xiaomi Redmi Note 5A

Xiaomi Redmi Note 5A

7.490 MKD
без ДДВ: 6.348 MKD
Производител: Xiaomi
Шифра на производ: Note 5A
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја:

генерално Димензии 153 x 76.2 x 7.7 mm
Тежина 153 g
SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
екран Тип IPS LCD екран на допир, 16M бои
Големина 5.5 инчи
Резолуција 720 x 1280 пиксели
Заштита Corning Gorilla Glass 3
платформа Оперативен систем Андроид 7.0 (Nougat)
Чип Qualcomm MSM8940 Snapdragon 435
Процесор Четири-јадрен 1.4 GHz Cortex-A53
Графички процесор Adreno 505
меморија Слот за мемориска картичка microSD, до 128 GB
Вградена меморија 16 GB, 2 GB RAM
камера Примарна 13 MP, f/2.2, phase detection autofocus, LED блиц
Можности Таг по локација, фокус на допир, препознавање на лица, HDR, панорама
Видео 1080p@30fps
Предна камера 16 MP, f/2.0, 1080p
звук Видови на алармирање Вибрации; MP3, WAV рингтонови
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth 4.2, A2DP, LE
GPS Да, со A-GPS, GLONASS, BDS
USB microUSB 2.0
можности Сензори Accelerometer, gyro, proximity, compass
BATTERY   Non-removable Li-Ion 3080 mAh battery

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Промо ДОО Скопје © 2018. UKION SHOPS