Акција
-43%
Azumi A40C
1.990 MKD3.490 MKD
1.990 MKD3.490 MKD
-41%
Keneksi Helios
5.900 MKD9.990 MKD
5.900 MKD9.990 MKD
-24%
Nokia 311
4.990 MKD6.600 MKD
4.990 MKD6.600 MKD
-46%
HTC One M9
19.900 MKD36.990 MKD
19.900 MKD36.990 MKD
-28%
Nokia 500
4.990 MKD6.900 MKD
4.990 MKD6.900 MKD
-37%
Apple iPhone 6 Plus 128Gb
35.500 MKD55.990 MKD
35.500 MKD55.990 MKD
-58%
HTC Desire 320
3.500 MKD8.400 MKD
3.500 MKD8.400 MKD
-24%
Nokia C3-01
4.990 MKD6.600 MKD
4.990 MKD6.600 MKD
BlackBerry Torch 9860
  • BlackBerry Torch 9860

BlackBerry Torch 9860

1.390 MKD
без ДДВ: 1.178 MKD
Шифра на производ: 9860
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:
генерално Димензии 120 x 62 x 11.5 mm
Тежина 135 g
SIM Мини-SIM
  - Optical trackpad
екран Тип TFT екран на допир, 16M бои
Големина 3.7 инчи
Резолуција 480 x 800 пиксели
Multitouch Да
платформа Оперативен систем BlackBerry OS 7
Процесор 1.2 GHz QC 8655
меморија Слот за мемориска картичка microSD, до 32 GB
Вградена меморија 4 GB, 768 MB RAM
камера Примарна 5 MP, автофокус, LED блиц
Можности Таг по локација, препознавање на лица
Видео 720p
Предна камера Не
звук Видови на алармирање Вибрации; MP3, WAV рингтонови
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetooth 2.1, A2DP
GPS Да, со A-GPS
USB microUSB 2.0
можности Сензори Aкцелерометар, сензор за близина, компас
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email, IM, BBM 6
Интернет прелистувач HTML
Java Да, MIDP 2.1
  - Social feeds
- BlackBerry мапи
- Преглед на документи
- MP3/WMA/WAV/eAAC+/FlAC плеер
- DivX/XviD/MP4/WMV/H.264 плеер
- Oрганизатор
- Гласовно бирање
   
батерија   Li-Ion 1230 mAh батерија
Во мирување До 330 часа (2G) / До 320 часа (3G)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Промо ДОО Скопје © 2018. UKION SHOPS