Акција
-25%
ZTE Kis lite
2.990 MKD3.990 MKD
2.990 MKD3.990 MKD
-41%
Keneksi Helios
5.900 MKD9.990 MKD
5.900 MKD9.990 MKD
-24%
Nokia C3-01
4.990 MKD6.600 MKD
4.990 MKD6.600 MKD
-28%
Nokia 500
4.990 MKD6.900 MKD
4.990 MKD6.900 MKD
-46%
HTC One M9
19.900 MKD36.990 MKD
19.900 MKD36.990 MKD
-58%
HTC Desire 320
3.500 MKD8.400 MKD
3.500 MKD8.400 MKD
-30%
Alcatel Pop C1
690 MKD990 MKD
690 MKD990 MKD
-43%
Azumi A40C
1.990 MKD3.490 MKD
1.990 MKD3.490 MKD
Alcatel One Touch 902
  • Alcatel One Touch 902

Alcatel One Touch 902

490 MKD
без ДДВ: 415 MKD
Шифра на производ: 902
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:
генерално Димензии 115 x 61 x 10.4 mm
Тежина 103.2 g
Тастатура QWERTY
SIM Мини-SIM
екран Тип TFT, 256K бои
Големина 2.4 инчи
Резолуција 320 x 240 пиксели
платформа Процесор 611 MHz
меморија Слот за мемориска картичка microSD, до 32 GB
Именик Да
Записник на повици Да
Вградена меморија 50 MB
камера Примарна 3.15 MP
Видео Да
Предна камера Не
звук Видови на алармирање Вибрации; MP3 рингтонови
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 b/g, hotspot
Bluetooth 2.1, A2DP
GPS Не
Радио FM радио, RDS
USB microUSB 2.0
можности Пораки SMS, MMS, Email, Push Email, IM
Интернет прелистувач WAP 2.0/xHTML
Игри Не
Java Да, MIDP 2.1
  - Facebook integration
- MP4/H.264 плеер
- MP3 плеер
- Oрганизатор
- Предвидливо внесување на текст
батерија   Li-Ion 1000 mAh батерија
Во мирување До 800 часа

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Промо ДОО Скопје © 2018. UKION SHOPS