Акција
-30%
Alcatel Pop C1
690 MKD990 MKD
690 MKD990 MKD
-24%
Nokia 311
4.990 MKD6.600 MKD
4.990 MKD6.600 MKD
-43%
Azumi A40C
1.990 MKD3.490 MKD
1.990 MKD3.490 MKD
-24%
Nokia C3-01
4.990 MKD6.600 MKD
4.990 MKD6.600 MKD
-37%
Apple iPhone 6 Plus 128Gb
35.500 MKD55.990 MKD
35.500 MKD55.990 MKD
-43%
ZTE Blade III
1.690 MKD2.990 MKD
1.690 MKD2.990 MKD
-41%
Keneksi Helios
5.900 MKD9.990 MKD
5.900 MKD9.990 MKD
-58%
HTC Desire 320
3.500 MKD8.400 MKD
3.500 MKD8.400 MKD
Alcatel Pop C3
  • Alcatel Pop C3
  • Alcatel Pop C3

Alcatel Pop C3

1.090 MKD
без ДДВ: 924 MKD
Шифра на производ: C3
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:
генерално Димензии 122 x 64.4 x 12 mm
Тежина 110 g
SIM Single SIM (Mini-SIM)
екран Тип TFT екран на допир, 256K бои
Големина 4.0 инчи
Резолуција 480 x 800 пиксели
Multitouch Да
платформа Оперативен систем Андроид оперативен систем 4.2 (Jelly Bean)
Чип Mediatek MT6572
Процесор Дво-јадрен 1.3 GHz Cortex-A7
Графички процесор Mali-400
меморија Слот за мемориска картичка microSD, до 32 GB
Вградена меморија 4 GB, 512 MB RAM
камера Примарна 5 MP (4033A, 4033E) или 3.15 MP (4033X, 4033D)
Можности Таг по локација, фокус на допир, препознавање на лица и насмевки
Видео 480p@30fps
Предна камера VGA (само 4033A, 4033E)
звук Видови на алармирање Вибрации; MP3, WAV рингтонови
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
  - Active noise cancellation with dedicated mic
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth 4.0, A2DP
GPS Да, со A-GPS
Радио Стерео FM радио, RDS
USB microUSB 2.0
можности Сензори Акцелерометар, сензор за близина
Пораки SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
Интернет прелистувач HTML
Java Не
  - MP3/AAC+/WAV плеер
- MP4/H.264 плеер
- Преглед на документи
- Уредување на слики и видео записи
- Диктафон
батерија   Li-Ion 1300 mAh батерија
Во мирување До 510 часа (2G) / До 410 часа (3G)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Промо ДОО Скопје © 2018. UKION SHOPS