Акција
-25%
ZTE Kis lite
2.990 MKD3.990 MKD
2.990 MKD3.990 MKD
-46%
HTC One M9
19.900 MKD36.990 MKD
19.900 MKD36.990 MKD
-30%
Alcatel Pop C1
690 MKD990 MKD
690 MKD990 MKD
-41%
Keneksi Helios
5.900 MKD9.990 MKD
5.900 MKD9.990 MKD
-58%
HTC Desire 320
3.500 MKD8.400 MKD
3.500 MKD8.400 MKD
-28%
Nokia 500
4.990 MKD6.900 MKD
4.990 MKD6.900 MKD
-24%
Nokia C3-01
4.990 MKD6.600 MKD
4.990 MKD6.600 MKD
-43%
Azumi A40C
1.990 MKD3.490 MKD
1.990 MKD3.490 MKD
Nokia Lumia 520
  • Nokia Lumia 520
  • Nokia Lumia 520

Nokia Lumia 520

1.390 MKD
без ДДВ: 1.178 MKD
Шифра на производ: lumia 520
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:
генерално Димензии 119.9 x 64 x 9.9 mm
Тежина 124 g
SIM Single SIM (Микро-SIM)
екран Тип IPS LCD екран на допир, 16M бои
Големина 4.0 инчи
Резолуција 480 x 800 пиксели
Multitouch Да
Заштита Scratch-resistant glass
платформа Оперативен систем Microsoft Windows Phone 8, можност за надградба до 8.1
Чип Qualcomm MSM8227
Процесор Дво-јадрен 1.0 GHz
Графички процесор Adreno 305
меморија Слот за мемориска картичка microSD, до 64 GB
Вградена меморија 8 GB, 512 MB RAM
камера Примарна 5 MP, f/2.4, 28mm, авто фокус
Можности 1/4" големина на сензор, таг по локација
Видео 720p@30fps
Предна камера Не
звук Видови на алармирање Вибрации; MP3, WAV рингтонови
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
  - Active noise cancellation with dedicated mic
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetooth 4.0, A2DP, LE/ aptX after WP8 Denim update
GPS Да, со A-GPS, GLONASS
Радио FM радио
USB microUSB 2.0
можности Сензори Акцелерометар, сензор за близина
Пораки SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
Интернет прелистувач HTML5
Java Не
  - MP3/WAV/eAAC+/WMA плеер
- MP4/H.264/WMV плеер
- OneDrive (15 GB cloud storage)
- Преглед на документи
- Преглед и уредување на слики и видео записи
батерија   Li-Ion 1430 mAh батерија (BL-5J)
Во мирување До 360 часа (3G)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Промо ДОО Скопје © 2018. UKION SHOPS