Акција
-43%
ZTE Blade III
1.690 MKD2.990 MKD
1.690 MKD2.990 MKD
-24%
Nokia 311
4.990 MKD6.600 MKD
4.990 MKD6.600 MKD
-37%
Apple iPhone 6 Plus 128Gb
35.500 MKD55.990 MKD
35.500 MKD55.990 MKD
-46%
HTC One M9
19.900 MKD36.990 MKD
19.900 MKD36.990 MKD
-58%
HTC Desire 320
3.500 MKD8.400 MKD
3.500 MKD8.400 MKD
-25%
ZTE Kis lite
2.990 MKD3.990 MKD
2.990 MKD3.990 MKD
-43%
Azumi A40C
1.990 MKD3.490 MKD
1.990 MKD3.490 MKD
-28%
Nokia 500
4.990 MKD6.900 MKD
4.990 MKD6.900 MKD
Nokia 300
  • Nokia 300
  • Nokia 300

Nokia 300

690 MKD
без ДДВ: 585 MKD
Шифра на производ: 300
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:
генрално Димензии 112.8 x 49.5 x 12.7 mm
Тежина 85 g
SIM Single SIM (Mini-SIM)
екран Тип TFT екран на допир, 256K бои
Големина 2.4 инчи
Резолуција 240 x 320 пиксели
платформа Процесор 1.0 GHz
меморија Слот за мемориска картичка Да, microSD, до 32 GB
Именик Yes, Photocall
Call records Yes
Вградена меморија 140 MB, 256 MB ROM, 128 MB RAM
камера Примарна 5 MP, fixed focus
Видео 480p@15fps
Предна камера Не
звук Видови на алармирање Вибрации, Polyphonic(64), WAV, MP3 рингтонови
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
комуникации WLAN Не
Bluetooth 2.1, A2DP, EDR
GPS Не
Радио Стерео FM радио, RDS
USB microUSB 2.0, USB Host
можности Сензори Сензор за близина
Пораки SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
Интернет прелистувач WAP 2.0/xHTML, HTML, Adobe Flash Lite
Игри Да + downloadable
Java Да, MIDP 2.1
  - SNS integration
- MP4/H.264/WMV плеер
- MP3/WAV/WMA/AAC плеер
- Организатор
- Предвидливо внесување на текст
батерија   Li-Ion 1110 mAh батерија (BL-4U)
Во мирување До 550 часа (2G) / До 597 часа (3G)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Промо ДОО Скопје © 2018. UKION SHOPS