Акција
-85%
Nokia 311
990 MKD6.600 MKD
990 MKD6.600 MKD
-30%
Alcatel Pop C1
690 MKD990 MKD
690 MKD990 MKD
-23%
Xiaomi Redmi 4A
4.990 MKD6.490 MKD
4.990 MKD6.490 MKD
-63%
Azumi A40C
1.290 MKD3.490 MKD
1.290 MKD3.490 MKD
-35%
Meizu Pro 7
12.990 MKD19.900 MKD
12.990 MKD19.900 MKD
-86%
Nokia 500
990 MKD6.900 MKD
990 MKD6.900 MKD
-64%
HTC One M9
13.490 MKD36.990 MKD
13.490 MKD36.990 MKD
-27%
Xiaomi Redmi Note 5A
5.490 MKD7.490 MKD
5.490 MKD7.490 MKD
Nokia 500
  • Nokia 500
  • Nokia 500
  • Nokia 500

Nokia 500

990 MKD6.900 MKD
без ДДВ: 839 MKD
Производител: Nokia
Шифра на производ: 1984
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

Расположливи опции

* Боја:
генерално Димензии 111.3 x 53.8 x 14.1 mm
Тежина 93 g
SIM Single SIM (Мини-SIM)
екран Тип TFT екран на допир, 16M бои
Големина 3.2 инчи
Резолуција 360 x 640 пиксели
платформа Оперативен систем Symbian Anna оперативен систем, може да се надгради до  Nokia Belle оперативен систем
Процесор 1 GHz ARM 11
меморија Слот за мемориска картичка Да, microSD, до 32 GB
Вградена меморија 2 GB, 256 MB RAM, 512 MB ROM
камера Примарна 5 MP
Можности Таг по локација
Видео 480p@15fps
Предна камера Не
звук Видови на алармирање Вибрации, MP3 рингтонови
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 b/g
Bluetooth v2.1, A2DP, EDR
GPS Да, со A-GPS
Радио Стерео FM радио
USB microUSB v2.0
можности Сензори Акцелерометар, сензор за близина, компас
Пораки SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
Интернет прелистувач WAP 2.0/xHTML, HTML, Adobe Flash Lite
Java Да, MIDP 2.1
  - MP4/H.264 плеер
- MP3/WAV/еAAC+/WMA плеер
- Преглед и уредување на слики
- Организатор
- Гласовни команди/бирање
- Предвидливо внесување на текст
батерија   Li-Ion 1110 mAh батерија (BL-4U)
Во мирување До 500 часа (2G) / До 455 часа (3G)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Промотел ДОО Скопје © 2019. UKION SHOPS