Акција
-27%
Xiaomi Redmi Note 5A
5.490 MKD7.490 MKD
5.490 MKD7.490 MKD
-63%
Azumi A40C
1.290 MKD3.490 MKD
1.290 MKD3.490 MKD
-30%
Alcatel Pop C1
690 MKD990 MKD
690 MKD990 MKD
-85%
Nokia 311
990 MKD6.600 MKD
990 MKD6.600 MKD
-35%
Meizu Pro 7
12.990 MKD19.900 MKD
12.990 MKD19.900 MKD
-64%
HTC One M9
13.490 MKD36.990 MKD
13.490 MKD36.990 MKD
-86%
Nokia 500
990 MKD6.900 MKD
990 MKD6.900 MKD
-70%
Keneksi Helios
2.990 MKD9.990 MKD
2.990 MKD9.990 MKD
Nokia 311
  • Nokia 311
  • Nokia 311
  • Nokia 311
  • Nokia 311
  • Nokia 311

Nokia 311

990 MKD6.600 MKD
без ДДВ: 839 MKD
Производител: Nokia
Шифра на производ: 2109
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

Расположливи опции

* Боја:
генерално Димензии 106 x 52 x 12.9 mm
Тежина 95 g
SIM Single SIM (Мини-SIM)
екран Тип TFT екран на допир, 65K бои
Големина 3.0 инчи
Резолуција 240 x 400 пиксели
Multitouch Да
Заштита Corning Gorilla Glass
платформа Процесор 1 GHz
меморија Слот за мемориска картичка Да, microSD, до 32 GB
Именик Да
Повици Да
Вградена меморија 140 MB, 256 MB ROM, 128 MB RAM
камера Примарна 3.15 MP
Видео 480p@25fps
Предна камера Не
звук Видови на алармирање Вибрации, Полифонски мелодии (64), WAV, MP3 рингтонови
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetooth v2.1, EDR
GPS Не
Радио Стерео FM радио со RDS
USB microUSB v2.0, USB Host
можности Сензори Акцелерометар, сензор за близина
Пораки SMS, MMS, Email, IM
Интернет прелистувач WAP 2.0/xHTML, HTML
Игри Да
Java Да
  - SNS интеграција
- MP4/H.264/WMV плеер
- MP3/WAV/WMA/AAC плеер
- Организатор
- Гласовни команди
- Предвидливо внесување на текст
батерија   Li-Ion 1110 mAh батерија (BL-4U)
Во мирување До 696 часа (2G) / До 744 часа (3G)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Промотел ДОО Скопје © 2019. UKION SHOPS