Акција
-42%
Sony WH-CH400
1.500 MKD2.599 MKD
1.500 MKD2.599 MKD
-51%
Маска за Nokia 6
319 MKD649 MKD
319 MKD649 MKD
-63%
Маска за Huawei P10 lite
299 MKD799 MKD
299 MKD799 MKD
-85%
Nokia 311
990 MKD6.600 MKD
990 MKD6.600 MKD
-51%
Маска за Samsung Galaxy S8
319 MKD649 MKD
319 MKD649 MKD
-48%
Маска за Samsung Galaxy Note 8
619 MKD1.199 MKD
619 MKD1.199 MKD
-48%
Маска за Samsung Galaxy S8
619 MKD1.199 MKD
619 MKD1.199 MKD
Meizu Pro 7
  • Meizu Pro 7
  • Meizu Pro 7

Meizu Pro 7

12.990 MKD19.900 MKD
без ДДВ: 11.008 MKD
Производител: Meizu
Шифра на производ: Pro 7
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
генерално Димензии 147.6 x 70.7 x 7.3 mm
Тежина 163 g
SIM Dual SIM (Nano-SIM)
екран Тип Супер AMOLED екран на допир, 16M бои
Големина 5.2 инчи
Резолуција 1080 x 1920 пиксели
  - Заден екран - 2" AMOLED, 240 x 536 пиксели
платформа Оперативен систем Андроид 7.0 (Nougat)
Чип Mediatek MT6757T Helio P25
Процесор Осум-јадрен (4x1.6 GHz Cortex-A53 & 4x1.6 GHz Cortex-A35)
Графички процесор Mali-T880MP2
меморија Вградена меморија 64 GB, 4 GB RAM
камера Примарна Dual: 12 MP (f/2.0, 1/2.9", 1.25 µm), phase detection autofocus, dual-LED dual-tone flash; Видео - 2160p@30fps
Можности Таг по локација, фокус на допир, препознавање на лица, HDR, панорама
Предна камера 16 MP, f/2.0
звук 3.5mm приклучок Да
Звучник Да
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n or a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot
GPS Да, со A-GPS, GLONASS, BDS
NFC Да
USB Type-C 1.0 reversible connector
можности Сензори Сензор за отпечатоци, акцелерометар, жироскоп, сензор за близина, компас
  - Брзо полнење на батеријата (mCharge 3.0)
батерија   Фиксна Li-Ion 3000 mAh батерија
 
 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Промотел ДОО Скопје © 2020. UKION SHOPS