Акција
-64%
HTC One M9
13.490 MKD36.990 MKD
13.490 MKD36.990 MKD
-70%
Keneksi Helios
2.990 MKD9.990 MKD
2.990 MKD9.990 MKD
-63%
Azumi A40C
1.290 MKD3.490 MKD
1.290 MKD3.490 MKD
-35%
Meizu Pro 7
12.990 MKD19.900 MKD
12.990 MKD19.900 MKD
-30%
Alcatel Pop C1
690 MKD990 MKD
690 MKD990 MKD
-85%
Nokia 311
990 MKD6.600 MKD
990 MKD6.600 MKD
-23%
Xiaomi Redmi 4A
4.990 MKD6.490 MKD
4.990 MKD6.490 MKD
-86%
Nokia 500
990 MKD6.900 MKD
990 MKD6.900 MKD
Keneksi Helios
  • Keneksi Helios
  • Keneksi Helios
  • Keneksi Helios
  • Keneksi Helios
  • Keneksi Helios

Keneksi Helios

2.990 MKD9.990 MKD
без ДДВ: 2.534 MKD
Производител: Keneksi
Шифра на производ: g-5260 / b-5003
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја:


генерално Димензии 152.9 x 77.4 x 7.6 mm
Тежина 153 g
SIM Dual SIM
екран Тип IPS екран на допир, 16M бои
Големина 5.5 инчи
Резолуција 720 x 1280 пиксели
Multitouch Да
платформа Оперативен систем Андроид оперативен систем, v5.1
Чип Mediatek MT6735 MP
Процесор Четири-јадрен 1 GHz Cortex-A53
Графички процесор Mali-T720
меморија Слот за мемориска картичка Да, microSD
Вградена меморија 16 GB, 1 GB RAM
камера Примарна 8MP, 3264 x 2448 блиц, автофокус
Видео Да
Предна камера 2MP
звук Видови на алармирање Вибрации; MP3 рингтонови
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
комуникации WLAN Wi-Fi
Bluetooth v4.0
GPS Да, со A-GPS
NFC Не
Радио Да, FM радио, RDS
USB microUSB
можности Сензори Отпечаток од прст, G-сензор, сензор за близина
Интернет прелистувач HTML5
батерија   Фиксна Li-ion 2650 mAh батерија
Во мирување До 300 часа

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Промотел ДОО Скопје © 2019. UKION SHOPS