Акција
-64%
HTC One M9
13.490 MKD36.990 MKD
13.490 MKD36.990 MKD
-75%
ZTE Kis lite
990 MKD3.990 MKD
990 MKD3.990 MKD
-27%
Xiaomi Redmi Note 5A
5.490 MKD7.490 MKD
5.490 MKD7.490 MKD
-38%
Huawei P10lite
8.990 MKD14.490 MKD
8.990 MKD14.490 MKD
-30%
Alcatel Pop C1
690 MKD990 MKD
690 MKD990 MKD
-63%
Azumi A40C
1.290 MKD3.490 MKD
1.290 MKD3.490 MKD
-35%
Meizu Pro 7
12.990 MKD19.900 MKD
12.990 MKD19.900 MKD
-70%
Keneksi Helios
2.990 MKD9.990 MKD
2.990 MKD9.990 MKD
Huawei P10lite
  • Huawei P10lite
  • Huawei P10lite
  • Huawei P10lite

Huawei P10lite

8.990 MKD14.490 MKD
без ДДВ: 7.619 MKD
Производител: Huawei
Шифра на производ: P10 lite
Достапност (кол. на залиха): In Stock
Количина:

Расположливи опции

* Боја:

генерално Димензии 146.5 x 72 x 7.2 mm
Тежина 146 g
SIM Single SIM (Nano-SIM)
екран Тип LTPS IPS LCD екран на допир, 16M бои
Големина 5.2 инчи
Резолуција 1080 x 1920 пиксели
платформа Оперативен систем Андроид 7.0 (Nougat)
Чип HiSilicon Kirin 658
Процесор Осум-јадрен (4x2.1 GHz Cortex-A53 & 4x1.7 GHz Cortex-A53)
Графички процесор Mali-T830 MP2
меморија Слот за мемориска картичка microSD, до 256 GB (Го користи слотот за SIM 2)
Вградена меморија 32 GB, 3 GB
Камера Примарна 12 MP (f/2.2, 1/2.8", 1.25 µm), phase detection autofocus, LED flash
Можности Таг по локација, фокус на допир, препознавање на лица, HDR, панорама
Видео 1080p@30fps
Предна камера 8 MP, автофокус, f/2.0, 1080p
звук Видови на алармирање Вибрации ; MP3, WAV рингтонови
Звучник Да
3.5mm приклучок Да
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot (Western Europe, Korea)
Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot (ROW)
Bluetooth 4.1, A2DP, EDR, LE
GPS Да, со A-GPS, GLONASS
NFC Да (WAS-LX1A, WAS-LX1)
Радио FM радио
USB microUSB 2.0
можности Сензори Сензор за отпечатоци, акцелерометар, жироскоп, сензор за близина, компас
  - Брзо полнење на батеријата
батерија   Фиксна Li-Po 3000 mAh батерија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Промотел ДОО Скопје © 2019. UKION SHOPS