Акција
-27%
Xiaomi Redmi Note 5A
5.490 MKD7.490 MKD
5.490 MKD7.490 MKD
-70%
Keneksi Helios
2.990 MKD9.990 MKD
2.990 MKD9.990 MKD
-30%
Alcatel Pop C1
690 MKD990 MKD
690 MKD990 MKD
-35%
Meizu Pro 7
12.990 MKD19.900 MKD
12.990 MKD19.900 MKD
-63%
Azumi A40C
1.290 MKD3.490 MKD
1.290 MKD3.490 MKD
-86%
Nokia 500
990 MKD6.900 MKD
990 MKD6.900 MKD
-23%
Xiaomi Redmi 4A
4.990 MKD6.490 MKD
4.990 MKD6.490 MKD
-85%
Nokia 311
990 MKD6.600 MKD
990 MKD6.600 MKD
HTC One M9
  • HTC One M9
  • HTC One M9
  • HTC One M9

HTC One M9

13.490 MKD36.990 MKD
без ДДВ: 11.432 MKD
Производител: HTC
Шифра на производ: 4036
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

Расположливи опции

* Боја:

генерално Димензии 144.6 x 69.7 x 9.6 mm
Тежина 157 g
SIM Single SIM (Нано-SIM)
екран Тип Супер LCD3 екран на допир, 16M бои
Големина 5.0 инчи
Резолуција 1080 x 1920 пиксели
Multitouch Да
Заштита Corning Gorilla Glass 4
  - HTC Sense UI 7.0
платформа Оперативен систем Aндроид оперативен систем, v5.0 (Lollipop), v5.1 (Lollipop), планирана надградба до v6.0 (Marshmallow)
Чип Qualcomm MSM8994 Snapdragon 810
Процесор Четири-јадрен 1.5 GHz Cortex-A53 & Четири-јадрен 2 GHz Cortex-A57
Графички процесор Adreno 430
меморија Слот за мемориска картичка Да, microSD, до 200 GB
Вградена меморија 32 GB, 3 GB RAM
камера Примарна 20 MP, автофокус, двоен LED блиц
Можности 1/2.4" големина на сензор, 1.2 µm големина на пиксел, Таг по локација, фокус на допир, препознавање на лица и насмевки, HDR, панорама
Видео 2160p@30fps, 1080p@60fps, 720p@120fps, HDR, стерео снимање на звук
Предна камера 4 MP, 1080p@30fps, HDR, 1/3" големина на сензор, 2µm големина на пиксел
звук Видови на алармирање Вибрации; MP3, WAV рингтонови
Звучник Да, стерео звучници
3.5mm приклучок Да
комуникации WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot
Bluetooth v4.1, A2DP, apt-X
GPS Да, со A-GPS, GLONASS
NFC Да
Infrared port Да
Радио Стерео FM радио со RDS
USB microUSB v2.0 (MHL 3.0 TV-out), USB Host
можности Сензори Акцелерометар, жироскоп, сензор за близина, компас
Пораки SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
Интернет прелистувач HTML5
Java Не
  - Брзо полнење: 60% за 30 минути (Quick Charge 2.0)
- Google Drive (100 GB cloud storage)
- XviD/MP4/H.264/WMV плеер
- MP3/eAAC+/WMA/WAV/FLAC плеер
- Преглед и уредување на документи
- Преглед и уредување на слики и видео записи
батерија   Фиксна Li-Po 2840 mAh батерија
Во мирување До 391 часа (2G) / До 402 часа (3G)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Промотел ДОО Скопје © 2019. UKION SHOPS